Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nová okna i střecha. Základní školu v Táboře čekají velké opravy

Tábor – Základní škola v táborské Husově ulici je, až na menší opravy, už dlouhou dobu v nezměněném stavu. Radní se tak rozhodli, že chátrající budovu v tomto roce zrekonstruují.

Vyžaduje to technický stav. Škola už je poměrně stará, takže jsme se rozhodli, že přistoupíme k této zásadní velké rekonstrukci,“ popisuje Radomír Kouba z odboru školství táborské radnice.

Vzhledem k rozsáhlosti oprav bude rekonstrukce rozdělena do dvou let, aby nebyl narušen chod výuky.

Spoustu věcí můžeme dělat jenom o hlavních prázdninách a nelze takový rozsah stihnout v jednom roce,“ dodává Radomír Kouba.

V první etapě dojde k výměně oken, vstupních dveří, střechy a obvodového pláště, Zároveň se udělá nová fasáda a zateplení. První část rekonstrukce by měla začít na jaře letošního roku, hotová by pak měla být na konci října.

Druhá část oprav by měla začít na jaře v příštím roce. Zahrnovala by především venkovní opravy.

Rekonstrukce chodníku, celková oprava plotu, zpevnění sportoviště a další,“ vysvětluje místostarostka města Michaela Petrová.

Rekonstrukce bude stát zhruba padesát miliónů korun. Radnice ji uhradí z rozpočtu města. Celková rekonstrukce má trvat do konce roku 2018.

Základní škola v Husově ulici. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3