Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Nová mobilní aplikace představí uživatelům svět elektráren

Jižní Čechy – Trojrozměrné grafické modely elektrárny Ledvice nebo přečerpávací elektrárny Štěchovice najdou lidé v nové mobilní aplikaci Svět energie Skupiny ČEZ. Je určená pro děti, školáky, studenty, ale i třeba veřejnost. Jejím cílem je přitáhnout pozornost zájemců o fyziku a energetiku. Aplikace je zdarma dostupná v Google Play a AppStore a Skupina ČEZ ji v těchto dnech uvedla do virtuálního prostředí.

Kromě výše zmíněných modelů najdou uživatelé v aplikaci základní informace, jako například princip fungování obou typů elektráren. Reálný obraz grafickým modelům pak dává video přímo z prostředí provozu i s komentářem.

Na své si přijdou i děti ve věku už od čtyř let. Pro ně je určen multimediální program Joulinka. V něm jsou zábavnou formou seznamovány s výrobou elektřiny, ale i její úsporou v domácnosti. Programem děti provázejí skřítkové eneři, do kterých výtvarník převtělil jednotlivé druhy energie.

Vedoucí on-line komunikace Skupiny ČEZ Pavel Foršt vysvětlil, že aplikace Svět energie se pokouší přiblížit energetiku lidem bez ohledu na věk nebo znalosti formou, která dosud v českém on-line prostředí chyběla. „Chytré telefony, mobilní aplikace či sociální sítě s sebou přináší i nové požadavky na formu vzdělávacích materiálů. Vývoj aplikace zaměstnal v posledním roce tým specialistů a největší odměnou jim bude, pokud si aplikace brzo získá pozornost velkého počtu uživatelů,“ představuje novinku Foršt.

I do budoucna ČEZ počítá s průběžným doplňováním o výukové materiály, 3D modely a „živé“ ukázky z elektráren nebo novinek ze světa chytrých technologií. Současně bude připravena tak, aby mohla k výměně zkušeností mezi pedagogy. Vedle aplikace má svět energie i svoji podobu na webových stránkách „Svět energie“.

Nová aplikace Svět energie. Foto: Skupina ČEZ

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png