Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nová krajská koalice by mohla vzniknout už na konci dubna

Jižní Čechy – Vyjednávání o budoucí koalici v jižních Čechách nadále pokračují. Mimořádné zastupitelstvo se na pokyn hejtmana Jiřího Zimoly sejde 27. dubna. Do té doby by mělo být mezi zúčastněnými politickými subjekty jasno.

Hnutí ANO i sociální demokraté se pokouší sestavit novou vládní koalici. Obě strany se snaží opřít o stejné partnery. Ve hře jsou Jihočeši 2012, uskupení PRO jižní Čechy i KDU ČSL. Hnutí ANO jedná i s ODS. Žádost o svolání mimořádného zastupitelstva, na kterém má padnout verdikt o budoucím vedení kraje, obdržel hejtman Jiří Zimola v úterý 11. dubna. Termín stanovil na 27. dubna. Požadavek na svolání mimořádného zastupitelstva, jehož jediným bodem mělo být údajné vyvádění peněz z krajských nemocnic, vznesli na své tiskové konferenci zástupci opozice v čele s poslancem za KDU – ČSL Janem Bartoškem.

„Zajímá nás způsob a vymezení odměn, na základě čeho byly stanovovány, zajímá nás nárůst těchto odměn v čase a zajímá nás, zda nemůže existovat propojení výše těchto odměn se stavbou domů na Lipně,“ řekl Jan Bartošek.

KDU-ČSL vede aktuálně debatu o možnostech spolupráce se sociálními demokraty, stejně jako Jihočeši 2012 a PRO jižní Čechy. O post hejtmanky bude v této koalici zřejmě usilovat současná náměstkyně hejtmana Ivana Stráská z ČSSD, která má v radě kraje na starost právě resort zdravotnictví. Pochybnosti, které opozice vznesla v souvislosti s výstavbou domů na Lipně a předsedou představenstva nemocnic Martinem Bláhou, chce hejtman Jiří Zimola vyvrátit prostřednictvím auditu. Ten má ale zadávat právě šéf jihočeských nemocnic Bláha.

„Věřím, že všechny ty špinavé útoky, které proti mně byly vedeny, a kdy mi nebylo dopřáno vysvětlení, tak ve velmi krátké době vysvětlím,“ řekl Jiří Zimola.

Na sestavení koalice v podobném složení aktuálně pracuje i Hnutí ANO v čele s krajskou předsedkyní Radkou Maxovou. A i zde by měla v jejím čele stanout žena, současná vicehejtmanka za hnutí ANO Lucie Kozlová. Kromě Jihočechů 2012, hnutí Pro jižní Čechy a KDU-ČSL počítá hnutí ANO při sestavování nové koalice také s občanskými demokraty.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3