Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nezaměstnanost klesla. Největší zájem je o řidiče

Jižní Čechy – Nezaměstnanost na jihu Čech v září poklesla. Lidí bez práce je o 495 méně než v srpnu. Úřady práce v současné době evidují celkem 17 265 uchazečů o zaměstnání.

Jiří Beran, vedoucí oddělení trhu práce na Úřadu práce v Českých Budějovicích zmínil, že míra nezaměstnanosti poklesla ve všech jihočeských okresech, nejnižší je přitom na Jindřichohradecku. „Nejvyšší nezaměstnanost evidujeme na Českokrumlovsku. Tam je na hodnotě 5,5 procent, “ dodal.

Na Úřad práce v Českých Budějovicích se v úterý přišla zaevidovat také Vlaďka Přibylová. Ta má letitou praxi v obchodě a chtěla by se tomuto oboru věnovat i dál.  „Něco tam je ale ne všechno mi vyhovuje třeba i ze zdravotních důvodu tak i s dojížděním. Místa jsou, ale ne všechny mi vyhovují,“ popsala.

Nejtěžší uplatnění mají na trhu práce tradičně absolventi škol bez užšího zaměření a lidé, kteří hledají práci v administrativě. Problémy naopak nebudou mít seřizovači, svářeči nebo zámečníci. Dlouhodobě největší je poptávka po řidičích kamionů. „Řidičů máme dlouhodobě nedostatek a stávající řidiči odcházejí za prací do Německa,“ potvrdila Pavla Vandasová z autodopravy ve Strakonicích.

V celé ČR je v současné době 141 000 volných pracovních míst, více jich bylo naposledy v srpnu 2008.

kamion
Ilustrační snímek. Foto www.auto.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3