Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nevlastní sestry (13 a 9) utekly z domova. Nejspíš budou v Budějovicích

Ledenice – Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po dvou nevlastních sestrách z Ledenic na Českobudějovicku, které v neděli 27. srpna společně utekly z domova. Třináctiletá Kristýna Karchňáková a devítiletá Kateřina Buchtelíková opustily bydliště už dříve, nejedná se o jejich první pohřešování.

Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura upřesnil, že dívky zmizely v dopoledních hodinách, kdy byly na návštěvě u příbuzné v budějovické čtvrti Suché Vrbné.  Nemají u sebe mobil a rodině se dosud neozvaly.

„V odpoledních a večerních hodinách provedli policisté šetření v místech jejich předchozích výskytů v krajském městě a okolí, ale zatím bez kladného výsledku. Předpokládáme, že by se obě dívky mohly pohybovat po Českých Budějovicích,“ dodal mluvčí.

Starší z dívek měří 160 – 165 centimetrů, je silnější postavy a má černé vlasy a hnědé oči. Na sobě měla černé triko s krátkým rukávem s potiskem, strakaté legíny a růžové gumové pantofle s otvory.

Mladší měří 135 – 140 centimetrů, je hubená, má hnědé vlasy a šedomodré oči. Odešla v červeném tričku s krátkým rukávem s potiskem tygra, modrých riflových kraťasích a růžových gumových pantoflích s otvory.

Pokud jste je viděli nebo víte, kde by se mohly aktuálně nacházet, zavolejte prosím neprodleně na linku 158.

Kateřina Buchtelíková. Foto: PČR
Kristýna Karchňáková. Foto: PČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3