Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Neschválený rozpočet vystavuje Vimperk riziku pokut za neplnění

Vimperk – Tučné pokuty za neplnění smluvních závazků hrozí vimperské radnici. Důvodem jsou neschválená rozpočtová opatření, kterými by se převedlo financování rozpracovaných investičních akcí z loňského rozpočtu do letošního. Tato opatření již podruhé zamítli místní zastupitelé. Celkem jde o téměř 17 milionů korun.

K rozpracovaným investicím patří třeba okružní křižovatka u autobusového nádraží, chodník v Pivovarské ulici, kanalizace na zámku, rekonstrukce ulic Čelakovského a Mírové, revitalizace budovy ZŠ T. G. Masaryka v parku, rekonstrukce dětských šaten na zimním stadionu, vybudování výtahu ve zdravotním středisku a řada dalších.

„Akce jsou buď ve stádiu realizace, nebo přípravy projektových prací. Bez uvolnění finančních prostředků se práce zastaví a městu hrozí sankce za neplnění smluvních závazků. V minulosti taková situace nikdy nenastala. Převod již dříve schválených financí byl dosud vždy bezproblémový,“ vysvětluje starostka města Jaroslava Martanová.

Jana Tůma, vedoucí finančního odboru vimperské radnice řekl, že jde pouze o účetně administrativní záležitost, která je běžnou součástí práce s městskými financemi. „Všechny smlouvy včetně financování akcí už byly schváleny zastupitelstvem nebo radou v uplynulém roce, zastupitelé zde tudíž nerozhodují o ničem novém. Převody finančních prostředků jsou nutné pro realizaci nebo dokončení vloni započatých akcí,“ říká Jan Tůma.

Radnice ujišťuje, že v mezích svých pravomocí podniká opatření, aby se případné problémy pokud možno alespoň oddálily.

Starostka Jaroslava Martanová. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3