Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nepracoval a nejspíš fetoval, říkají o mladíkovi, který pobodal policisty

Velice – Pobodáním dvou policistů z hlubockého obvodního oddělení vyvrcholil nedělní incident v obci Velice na Českobudějovicku. Útočníkem je 18letý mladík, který nejprve napadal své příbuzné. Když přijedou konflikt řešit strážci zákona a snaží se muže zpacifikovat, agresor proti nim vyběhne s dřevěnou tyčí. Hned vzápětí bere do ruky nůž. A těžce jím zraní oba policisty.

„Policisté utrpěli bodná zranění v oblasti trupu. Stav jednoho byl natolik vážný, že musel být uveden do umělého spánku. Po stabilizaci stavu byli oba převezeni do českobudějovické nemocnice,“ popsala mluvčí záchranky Petra Kafková.

Přestože jsou oba policisté velmi vážně zraněni, za pomoci dalších lidí se jim daří povalit útočníka na zem a zneškodnit. Vzápětí informují o útoku operační středisko, které ihned posílá na místo další posily.

„Jeden policista v tuto chvíli bojuje o život. My mu samozřejmě držíme pěsti, aby se z toho dostal,“ řekl v pondělí odpoledne policejní prezident Tomáš Tuhý.

Útok se odehrál v domě na kraji vesnice. Místní lidé jsou událostí otřeseni a nechtěli se k ní na kameru vyjadřovat. Neoficiálně mluví o tom, že mladík po ukončení základní školy v dalším vzdělávání nepokračoval a ani nepracoval. Objevují se také informace o tom, že užíval drogy a mohl být pod jejich vlivem i při útoku, to ale zatím policisté oficiálně nepotvrdili.

„Budeme zkoumat, zda byl útočník pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,“ potvrdil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Po zadržení převezou policisté útočníka do Českých Budějovic, kde ho umístí do cely. Kriminalisté zároveň zahajují trestní řízení ve věci zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

Při prokázání viny hrozí útočníkovi 15 až 20 let vězení. Na jihu Čech se jedná o třetí případ napadení policistů za posledních několik týdnů. 16. listopadu úmyslně narazil do auta se dvěma policisty 30letý muž v Dačicích na Jindřichohradecku. O týden později zastřelili policisté ve Vodňanech 32letého násilníka, který ohrožoval je i jiné lidi nožem.

Místo činu v obci Velice. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3