Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nemocnice v J. Hradci a Strakonicích ruší zákaz návštěv

České Budějovice 26. března (ČTK) – Nemocnice v Jindřichově Hradci a ve Strakonicích ruší zákaz návštěv, který před několika týdny nařídily kvůli zvýšenému výskytu chřipky. V Jindřichově Hradci mohou lidé za pacienty už v úterý, ve Strakonicích pak budou návštěvy povoleny od čtvrtka. Vyplývá to z prohlášení společnosti Jihočeské nemocnice. Návštěvy zatím stále nesmí do nemocnic v Dačicích a Prachaticích.

„Nemocnost na Jindřichohradecku opět klesla, a to o více než o sedm procent. Chřipková epidemie je s největší pravděpodobností u konce,“ řekl předseda představenstva jindřichohradecké nemocnice Miroslav Janovský. Ve Strakonicích bude i přes ukončení zákazu platit na některých odděleních přísnější režim. „Co do počtu a doby návštěvy musí rodinní příslušníci počítat s dočasnými omezeními na ARO a JIP,“ uvedl předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

V Jihočeském kraji poklesl počet pacientů s akutním respiračním onemocněním. Nyní připadá 1361 případů na 100.000 obyvatel, což je o 7,3 procenta méně než před týdnem.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3