Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nemocnice v Č. Budějovicích ruší od 17. března zákaz návštěv

České Budějovice 15. března (ČTK) – Nemocnice České Budějovice ruší od 17. března zákaz návštěv, který zavedla kvůli chřipkové epidemii. Od 19. března ruší zákaz návštěv i nemocnice Český Krumlov. ČTK to dnes řekli mluvčí českobudějovické nemocnice Iva Nováková a ředitel českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián. Od 13. března je zákaz zrušen v táborské nemocnici. V nemocnicích Dačice, Jindřichův Hradec, Prachatice a Strakonice zákaz stále platí, v Písku zákaz návštěv vyhlášen nebyl.

Zákaz návštěv zrušil v budějovické nemocnici předseda představenstva Břetislav Shon na základě analýzy nemocnosti. Přesto žádá rodinné příslušníky pacientů, aby je v případě, že jsou nemocní, nenavštěvovali. „Mohli by ohrozit jejich zdravotní stav. Epidemie sice skončila, ale stále ještě hrozí riziko onemocnění chřipkou,“ řekla Nováková.

Kvůli poklesu chřipkového onemocnění zrušila zákaz návštěv od 13. března i táborská nemocnice. ČTK to oznámila asistentka ředitele nemocnice Pavla Mihalová. Ve strakonické nemocnici bude zákaz návštěv platit ještě nejméně týden. „Máme těch chřipek i tady ve špitále takové množství, že to určitě ještě týden necháme. Sice jsme o tom před chvilkou diskutovali, že bychom možná lidi pustili na oddělení a nepustili je na jipky, ale zatím zákaz návštěv trvá,“ řekl dnes ČTK ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Minulý týden počet pacientů s chřipkou v Jihočeském kraji ve třetím týdnu za sebou poklesl. Hygienici evidovali k 9. březnu 1879 případů na 100.000 obyvatel, což bylo o 5,6 procenta méně než před týdnem. I přes pokles v Jihočeském kraji přetrvávala sedmý týden chřipková epidemie.

Všechny jihočeské okresy hlásily před týdnem mezitýdenní pokles nemocnosti. Nejvyšší nemocnost i přes poklesy stále hygienici evidovali v okresech Český Krumlov, Prachatice, České Budějovice a Strakonice. Nejvyšší hodnoty byly tradičně u předškolních dětí, kde nemocnost v kraji dosáhla v minulém týdnu 4648 případů na 100.000.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3