Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nemocnice v Č. Budějovicích bude mít svého kaplana

České Budějovice 18. prosince (ČTK) – V českobudějovické nemocnici bude sloužit kaplan. Dosud k pacientům docházel farář jen na požádání. Kaplan Ondřej Doskočil nastoupí v Českých Budějovicích v lednu, ale ještě předtím bude 20. prosince v nemocnici na oddělení následné péče sloužit předvánoční mši. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

„V období nemoci si lidé ve zvýšené míře kladou existenciální, duchovní a náboženské otázky po smyslu života či smyslu nemoci a utrpení. Tyto otázky vzbuzují touhu po lidském sdílení, přijetí, naslouchání či odpuštění. Na tyto potřeby reaguje profesionální služba nemocničních kaplanů, kteří jsou součástí týmu pracovníků nemocnice a slouží všem pacientům bez rozdílu vyznání či světového názoru, ale i jejich blízkým a rovněž pracovníkům nemocnice,“ uvedl Doskočil, absolvent teologických studií a katolický jáhen.

Nováková uvedla, že po duchovním servisu je v poslední době vyšší poptávka. V jiných jihočeských nemocnicích už pozice stálého kaplana existuje. „České Budějovice se teď tímto krokem k ostatním nemocnicím přiřadí,“ řekla.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3