Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Kvalitnější péče i větší kapacita. Nemocnice má nové dětské oddělení

Jindřichův Hradec – Rychlejší a kvalitnější zákroky, větší kapacita pokojů, modernější vybavení i kratší vzdálenost při přemisťování dětí na operační sál. Takový je hlavní smysl výstavby nového pavilonu dětského oddělení jindřichohradecké nemocnice. Pavilon byl postaven ve velmi krátkém období šestadvaceti týdnů.

Kompletní diagnostická a léčebná péče pro děti se přesunula z dosavadního pavilonu A do nového Pavilonu F.

„Dětské oddělení bylo na jiné části areálu nemocnice, přiblížili jsme dětské oddělení pavilonu akutní péče,“ vysvětluje primář dětského oddělení Jakub Rytíř.

V jindřichohradecké nemocnici je ročně hospitalizováno více než 1600 dětí. Dvojnásobný počet malých pacientů sem přijde na ambulantní ošetření.

„Dřív jsme měli na oddělení intenzivní péče čtyři pokoje pro maminky a dítě, teď máme pět. Na oddělení pro velké děti byly pokoje tři a teď jich máme také pět,“ popisuje Jana Batóková, vrchní sestra dětského oddělení.

Až dosud byla průměrná doba hospitalizace malých pacientů tři a půl dne. Zřizovatelé nemocnice doufají, že se jim díky novému pavilonu podaří snížit dobu pobytu dětí v nemocnici a také jich více ošetřit

Nové oddělení je umístěno v třípodlažní budově. Ta nabízí větší komfort jak dětem, tak i jejich rodičům. Pavilon je bezbariérový a mají sem tak přístup i tělesně postižení lidé.

„V obou patrech je bezbariérový pokoj plus máme i bezbariérovou koupelnu a bezbariérové WC,“ potvrzuje vrchní sestra.

Stavba nového dětského oddělení stála 93 milionů korun. Z toho 70 miliónů uhradil Jihočeský kraj. Zbytek zaplatila nemocnice z vlastních prostředků.

Slavnostní otevření pavilonu dětského oddělení. Foto: Ivana Kerlesová

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3