Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Neměl na placení. Hospodská půjčila opilci auto, ať jede vybrat

Třeboň – Neměl na zaplacení džusu a přestože mu žilami kolovaly přes tři promile alkoholu, hostinská mu půjčila auto, ať si může dojet do vedlejšího města vybrat peníze z bankomatu. Muž teď čelí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, žena je nepostižitelná, protože ve své výpovědi na policii skálopevně trvala na tom, že se jí host „opravdu nezdál opilý“.

Tento případ ohrožení pod vlivem návykové látky vyšetřují od pondělí 24. července policisté v Třeboni na Jindřichohradecku.

Policejní mluvčí Hana Millerová poznamenala, že hlídka zastavila 26letého řidiče vozidla VW Sharan kolem deváté hodiny večerní u bankomatu v Sokolovské ulici. „Očividně jevil známky požití alkoholu a to se následně i potvrdilo. Policisté zjistili, že řidič u sebe nemá žádné osobní doklady, řidičský průkaz a ani žádné doklady od vozidla, které řídil,“ řekla mluvčí.

Policisté vzali muže na služebnu, kde vypověděl, že od rána vypil nejméně čtyři jedenáctistupňová piva a po krátkém prospání si dal panáka vodky, aby si prý uklidnil žaludek. „Avšak vodka mu údajně zachutnala natolik, že neváhal a vypil celou láhev  o objemu půl litru.  Poté se večer vypravil do  restaurace,“ dodala Hana Millerová.

V restauraci v obci u Třeboně si dal mladík údajně jen džus a když zjistil, že nemá peníze, sedl za volant vypůjčeného auta, ve kterém ho pak zastavila policie.

V úterý 25. července si převzal sdělení podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Do 14 dnů má jít před soud, který ho při prokázání viny může poslat až na rok za mříže.

Ilustrační snímek. Foto: melnicko.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3