Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Některé jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

České Budějovice 6. prosince (ČTK) – Některé jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři vyjížděli hlavně na Českobudějovicku, preventivně, aby předešli náledí. ČTK to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Martin Šulista. Nejvyšší teploty v kraji budou dnes od dvou do pěti stupňů nad nulou.

Silnice na jihu Čech jsou sjízdné se zvýšenou opatrností nebo bez omezení. „Situace je dobrá, všude po kraji jsou vozovky sjízdné. Vyjížděli jsme hlavně na Českobudějovicku, kde se prováděly udržovací posypy jako ochrana před případným náledím, komunikace tady byly holé, mokré. V jiných okresech se vyjíždělo sporadicky, na Českokrumlovsku kvůli pár jazykům,“ řekl Šulista s tím, že sněžit nemá a silničáři nečekají obtíže.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude dnes v jižních Čechách oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení, nad 500 metrů zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší denní teploty dosáhnou dvou až pěti stupňů Celsia.

vkc gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3