Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Některá letní koupaliště na jihu Čech zdražila vstupné

Jižní Čechy (ČTK) – Návštěvníci některých koupališť v Jihočeském kraji musí počítat s tím, že za vstup zaplatí více než loni. Zdražení se však pohybuje pouze v řádu procent. Většina letních plováren a a koupališť v těchto dnech zahajuje sezonu. Otevírací dobu však zatím stále ovlivňují výkyvy počasí, vyplývá z ankety ČTK.

„Provoz jsme už zahájili, ale zrovna dnes máme zavřeno. Není dostatečné teplo,“ řekl vedoucí koupaliště v Dačicích na Jindřichohradecku Mojmír Holec. Právě tento areál v porovnání s loňským rokem zdražil vstupné. Za celý den návštěvník zaplatí 100 korun, což je o 20 korun více než loni. „Nutí nás k tomu náklady na provoz,“ řekl Holec. Dodal, že minulá sezona nebyla z pohledu letních koupališť příliš úspěšná, ovlivnilo ji nestabilní počasí.

Vstupné zdražili rovněž na letní plovárně v Soběslavi na Táborsku. Dospělí zaplatí za celý den v areálu 85 korun, což je o deset Kč více než minulé léto. ČTK to řekl jednatel společnosti Vladimír Falada.

Mezi areály, kde se cena nemění, patří například letní plovárna v Českých Budějovicích. Provoz zahájila už poslední květnový týden. „Vzhledem k rekonstrukci vnitřního bazénu bude venkovní areál stejně jako loni otevřený až do konce září,“ řekl ředitel Sportovních zařízení města Tomáš Novák. Lidé za tříhodinový vstup zaplatí 50 korun, za celodenní 90 korun.

Stejné ceny jako v minulých letech platí i pro venkovní plovárnu ve Strakonicích. Provozovatelé tam nabízejí dva rozdílné tarify. První se týká června a září, kdy lidé za celodenní vstup zaplatí 60 korun, druhý je pro prázdninové měsíce, kdy je vstupné 80 korun. „Upravili jsme tobogán, aby lépe klouzal,“ řekl vedoucí areálu Karel Dvořák.

Zdarma se lidé mohou vykoupat v Horní Stropnici na Českobudějovicku. Musí však počítat s chladnější vodou, jelikož jde o přírodní zdroj, který není nijak ohřívaný. „Napouštíme bazén a možná, že o víkendu už bude k dispozici,“ řekl starosta Horní Stropnice Václav Kučera.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3