Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nekompetentnost, nebo demonstrace síly? Ve Vimperku zuří boj

Vimperk – Politický boj na radnici ve Vimperku na Prachaticku nabírá na obrátkách. Opoziční zastupitelé v minulých dnech odvolali místostarostu města Jiřího Caise.

Ztráta důvěry pro nekompetentnost a špatnou komunikaci, nebo ničím nepodložená obvinění, jejichž cílem je destabilizace radnice a demonstrace politické síly? Dva protikladné pohledy nabízí odvolání místostarosty Vimperku Jiřího Caise z Občanské demokratické strany. Opoziční zastupitelé zbavili místostarostu funkce na svém posledním zasedání 27. února.

„Pan Cais je dobrý podnikatel, ale k tomu, abyste dělal místostarostu, musíte mít i další věci. Například určitou schopnost mediální, spravovat určité věci do termínu, přijmout některé záležitosti za osobní v krátkém termínu. A toto tam nebylo,“ vysvětluje Pavel Dvořák, opoziční zastupitel za stranu Jihočeši 2012.

Opoziční zastupitelé válčí s dnes už bývalým místostarostou delší dobu. Vytýkají mu třeba to, že údajně připravoval některé projekty bez předchozího projednání v zastupitelstvu. On sám ale taková nařčení jednoznačně odmítá.

„Myslím, že to zašlo za hranu normálního a slušného lidského chování. A takto to pokračuje dál. Myslím si, že do té doby než se vymění lidé ve vimperském zastupitelstvu, tak Vimperk bohužel bude strádat osobami, které jsou teď v opozici,“ reaguje Jiří Cais.

Pro odvolání místostarosty hlasovalo devět zastupitelů. Pět bylo proti, dva se zdrželi a jeden na hlasování chyběl.

Opozice složená ze zástupců stran Jihočeši 2012, ČSSD, ANO 2011 a KSČM má v sedmnáctičlenném zastupitelstvu většinu devíti hlasů ku osmi hlasům koalice. Vztahy mezi vimperskými zastupiteli se značně vyostřily loni na jaře, kdy koalice odvolala kontrolní výbor řízený opozicí. Po odvolání Jiřího Caise je pozice místostarosty neobsazená a dočasně ji bude vykonávat starostka města Jaroslava Martanová.

„Já si myslím, že ten krok měl být více uvážen a promyšlen. Pan místostarosta tady dělal koncepční věci, dokumenty, jako je program pro rozvoj města. Za tu práci, kterou odvedl, mu patří poděkování,“ říká starostka Martanová.

Nového místostarostu se pokusí zastupitelé zvolit na svém příštím zasedání, které se uskuteční v pondělí 3. dubna. 

Bývalý místostarosta Jiří Cais. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3