Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Největší lyžařské areály na jihu Čech zahájily o víkendu novou sezónu

Jižní Čechy – Nové tratě pro slalom i skikross nebo zmodernizované překážky pro začínající lyžaře a snowboardisty. Nejen na to se mohou letos těšit návštěvníci lyžařských areálů na Lipensku. V rakouském Hochfichtu se začalo lyžovat už v pátek, lipenský skiareál zahájil provoz v sobotu.

„Na návštěvníky čekají tři kilometry upravených sjezdovek se čtyřiceti centimetry technického sněhu,“ řekl manažer lipenského skiareálu  Vojen Smíšek.

Příznivci zimních radovánek na Šumavě se letos dočkali zahájení sezóny o tří týdny dříve než před rokem. Díky několikadenním mrazům pod deset stupňů Celsia mohly lyžařské areály na české i rakouské straně vyrobit dostatečné množství sněhu. A připravit pro návštěvníky řadu novinek.

„Přichystali jsme neměřený úsek, který bude otevřen pro veřejnost. Je to úsek, na kterém bude postavena trať pro slalom. Bude to i skicrossová dráha, kterou jsme designovali s týmem Evy Samkové. Bude to také nový snowpark Lipno, který jsme rozšířili a přidali výukovou část a část pro začátečníky,“ dodal Vojen Smíšek.

Návštěvníci lipenského skiareálu nyní zaplatí za jednodenní skipas 400 korun, v hlavní sezóně pak vyjde na 680 korun. Lyžování na Hochfichtu vyjde dospělé na 37 euro za den, děti do 10 let v doprovodu lyžujícího rodiče zaplatí jen tři eura za den.

Ilustrační snímek. Foto: rakousko.svetadily.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png