Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

„Nejtvrdší“ hasiči z jihu poměřili síly při zdolávání rozhledny Hýlačka

Táborsko – Krajskou soutěž v disciplínách TFA (z anglického „Toughest Firefighter Alive“ – „nejtvrdší hasič přežívá“) uspořádali v sobotu 19. srpna jihočeští hasiči u rozhledny Hýlačka na Táborsku. Kromě profesionálů se fyzicky náročných disciplín premiérově zúčastnili i zástupci dobrovolnických sborů.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zmínila, že soutěž jednotlivců byla rozdělená do dvou kategorií – do 34 let a od 35 let výše. První suverénně ovládl Michal Brousil z Písku, druhou Jiří Dvořák z Tábora. Mezi dobrovolnými hasiči byl nejlepší Michal Koranda z SDH Drunče.

„Profesionální hasiči své časy zároveň započítávali do kategorie družstev. Soutěžní týmy jednotlivých územních odborů mohly do soutěže prezentovat maximálně pět závodníků, do celkového hodnocení družstev se pak započítávaly časy nejlepších tří. V celkovém hodnocení se nejlépe umístil územní odbor Písek, druhý skončil Tábor a třetí místo vybojoval územní odbor Jindřichův Hradec,“ řekla mluvčí.

Nejlepší závodníci se nominovali na mistrovství republiky HZS ČR v disciplínách TFA, které se uskuteční během září v Ústí nad Labem.

Krajská soutěž TFA. 4x Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3