Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nejlepší voda na koupání na jihu Čech je v lipenské přehradě

Lipno nad Vltavou (ČTK) – Nejlepší voda na koupání ze sledovaných jihočeských lokalit je v lipenské přehradě. Tamní monitorované pláže vykazují nejvyšší možnou kvalitu vody. Týká se to Černé v Pošumaví, Horní Plané a Lipna nad Vltavou. Na všech třech místech je voda vhodná ke koupání. Vyplývá to z aktuálního hodnocení krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích.

V Lipně nad Vltavou a v Černé v Pošumaví se nedávno vyskytoval na hladině vodní květ. Ten však zmizel a i tam voda vykazuje na pětistupňové škále nejvyšší možné hodnocení.

Voda vhodná ke koupání je podle hygieniků i ve veřejném tábořišti Podolsko u nádrže Orlík, kde však má zhoršené vlastnosti. Jde především o viditelný vodní květ.

V kempu Radava na orlické nádrži je stupeň číslo tři. Jde o vodu se zhoršenou jakostí. Hygienici proto doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali. Podobná situace je v rybníku Hejtman na Jindřichohradecku.

Stejnou kvalitu vykazuje i nedaleký Staňkovský rybník. Hygienici jej však vzhledem k minulým sezonám, kdy zde evidovali potíže s jakostí vody, hodnotí až stupněm číslo čtyři. To znamená, že je v něm voda nevhodná ke koupání.

Lipenská přehrada. Foto: ckrumlov.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3