Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Nejlepší voda na koupání na jihu Čech je v lipenské přehradě

Lipno nad Vltavou (ČTK) – Nejlepší voda na koupání ze sledovaných jihočeských lokalit je v lipenské přehradě. Tamní monitorované pláže vykazují nejvyšší možnou kvalitu vody. Týká se to Černé v Pošumaví, Horní Plané a Lipna nad Vltavou. Na všech třech místech je voda vhodná ke koupání. Vyplývá to z aktuálního hodnocení krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích.

V Lipně nad Vltavou a v Černé v Pošumaví se nedávno vyskytoval na hladině vodní květ. Ten však zmizel a i tam voda vykazuje na pětistupňové škále nejvyšší možné hodnocení.

Voda vhodná ke koupání je podle hygieniků i ve veřejném tábořišti Podolsko u nádrže Orlík, kde však má zhoršené vlastnosti. Jde především o viditelný vodní květ.

V kempu Radava na orlické nádrži je stupeň číslo tři. Jde o vodu se zhoršenou jakostí. Hygienici proto doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali. Podobná situace je v rybníku Hejtman na Jindřichohradecku.

Stejnou kvalitu vykazuje i nedaleký Staňkovský rybník. Hygienici jej však vzhledem k minulým sezonám, kdy zde evidovali potíže s jakostí vody, hodnotí až stupněm číslo čtyři. To znamená, že je v něm voda nevhodná ke koupání.

Lipenská přehrada. Foto: ckrumlov.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png