Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nejlepší voda na koupání na jihu Čech je u Radavy

Nejvhodnější voda na koupání ve sledovaných jihočeských lokalitách je u Radavy v orlické nádrži. Podle posledních rozborů vykazuje druhý z pěti stupňů. Znamená to, že voda je zde vhodná ke koupání a má pouze mírně zhoršené vlastnosti. Ostatní sledované lokality vykazují horší kvalitu vody.
Například na Podolsku u orlické nádrže platí stále zákaz koupání. Ten hygienici vyhlásili v polovině července a stále se na tom nic nemění. Ve vodě je zvýšený výskyt sinice, květu a snížená průhlednost. V rybníku Hejtman, který se nachází na Jindřichohradecku, a u třech pláží lipenské nádrže je pak zhoršená jakost vody. „Doporučujeme se po koupání osprchovat čistou vodou,“ uvedl Vratislav Heinige z českobudějovické krajské hygienické stanice. Kvalitu vody na koupalištích mimo jiné ovlivňuje počasí.
Projevuje se dlouhotrvající sucho v Jihočeském kraji, stejně jako vysoké teploty kolem 30 stupňů Celsia. V takových podmínkách se podle hygieniků kvalita vody rychleji zhoršuje.

ČTK

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3