Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nejlepší voda ke koupání na jihu Čech je nyní v Horní Plané

České Budějovice 7. června (ČTK) – Nejlepší vodu pro koupání ve sledovaných jihočeských lokalitách najdou lidé v těchto dnech u pláže v Horní Plané. Hladina lipenské přehrady tam vykazuje nejvyšší možnou kvalitu. Potvrdily to pravidelné odběry hygieniků. Podle nich je voda v Horní Plané vhodná ke koupání, což je nejlepší hodnocení na pětistupňové škále. ČTK to řekl Vratislav Heinige z českobudějovické krajské hygienické stanice.

„Odebrané vzorky v Horní Plané jsou lepší než před dvěma týdny,“ uvedl. Tehdy hygienici vodu označili jako s mírně zhoršenými vlastnostmi.

Stejné hodnocení, tedy mírně zhoršené vlastnosti vody, při posledních odběrech získalo dalších pět sledovaných míst. Jednalo se o vodu z lipenské přehrady v Lipně nad Vltavou a Černé v Pošumaví, na Radavě a Podolsku v orlické nádrži a v rybníku Hejtman.

Nejhorší situace dlouhodobě přetrvává ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku. Podle hygieniků je tam voda nevhodná ke koupání. „Ale v hodnocení se projevuje i zátěž z minulých let, kdy tam voda vykazovala několik sezon horší kvalitu,“ uvedl Heinige.

rek dvd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3