Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nejlepší pro podnikání je Jindřichův Hradec, ukázal výzkum

Jindřichův Hradec – Podnikáte anebo se chystáte začít podnikat? Nejlepší podmínky mezi jihočeskými městy budete mít v Jindřichově Hradci. Ukázal to výzkum Město pro byznys, který hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice.

Jindřichův Hradec vyhrál už podruhé a obhájil tak loňský titul.  A to v kategorii přístup veřejné správy. Druhou hlavní kategorií je podnikatelské prostředí.

„Na výsledcích je potěšitelná zejména ta část, kterou město může opravdu ovlivnit. A to je přístup veřejné správy a hospodaření města. V obou oblastech jsme dosáhli výborného hodnocení. Kritéria, jako je vzdálenost k dálnici a železničního koridoru, neovlivníme, ale to neznamená, že usneme na vavřínech. Je stále co zlepšovat,“ řekl starosta města Stanislav Mrvka.

Komise udělila Jindřichově Hradci prvenství za nejlepší obsah webových stránek z pohledu podnikatelů, rozsah úředních hodin živnostenského úřadu a za nejnižší cenu vodného a stočného pro podnikatele v celém kraji. Získání titulu napomohly také ekonomické ukazatele. Kvalitní hospodaření radnice dokazuje skvělé hodnocení ukazatele iRatingu, který kalkuluje také se zadlužeností radnice, a vysoké výdaje na podporu a rozvoj veřejné dopravy.

„Pokud se blíže podíváme do hodnocení, tak nízká nezaměstnanost je pro nás skvělá, ale jsme si vědomi toho, že se nám nedaří udržet mladé lidi v okrese Jindřichův Hradec. Na tom teď začneme pracovat, protože víme, že situace není úplně ideální. Doufáme, že i ocenění Město pro byznys pro nás něco znamená a že i na základě tohoto úspěchu dokážeme přivést některé firmy k nám do Jindřichova Hradce,“ doplnil místostarosta Bohumil Komínek.

Top 5 jihočeských měst:

  1. Jindřichův Hradec
  2. Písek
  3. Třeboň
  4. Vodňany
  5. Strakonice
J. Hradec. Foto: m.infocentrum.jh.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3