Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nehoda na rušné křižovatce dočasně vyřadila semafor

České Budějovice – Při nehodě poničený semafor komplikoval dopravu na Pražské třídě v Budějovicích. Vážná nehoda se stala na křižovatce Pražské s Okružní a Nemanickou v noci na sobotu 18. února. Při nehodě došlo ke zničení výložníkového stožáru semaforu ve směru z centra včetně všech návěstidel a videodetekce.

„V průběhu víkendu správce světelné signalizace v místě osadil provizorní stožár a provedl montáž návěstidel tak, aby mohla být světelná signalizace spuštěna v pevném režimu bez detekce. Následně proběhne odstranění zničeného stožáru včetně základu, objednání nového výložníkového stožáru, návěstidel a videodetekce a jejich osazení a montáž,“ popsala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Předpokládaná škoda dosahuje 150 tisíc korun. Od začátku zimy je to v Budějovicích druhá nehoda s poškozením semaforu.

„Žádáme řidiče, aby v místě křižovatky Pražská a Okružní u hřbitova, zejména ve směru z centra města, věnovali jízdě zvýšenou pozornost,“ dodala mluvčí.

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3