Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nehoda na Krumlovsku si vyžádala život motorkáře a zranění malého dítěte

Rájov – Život 24letého motorkáře a zranění dítěte si vyžádala páteční srážka motocyklu a osobního auta mezi Rájovem a Přísečnou na Českokrumlovsku. Na místě zasahovaly po 14. hodině všechny složky integrovaného záchranného systému. A to včetně psychologa, který poskytoval účastníkům nehody a svědkům odbornou pomoc kvůli traumatizujícímu zážitku.

Mluvčí jihočeské zdravotnické záchranné služby Petra Kafková popsala, že mladý motorkář utrpěl při střetu závažná zraněním, kterým na místě podlehl.

„Muž zůstal po nárazu v bezvědomí a nejevil žádné známky života. Svědek události ještě před příjezdem záchranářů začal s poskytováním první pomoci, na jeho snahu navázaly posádky zdravotnické záchranné služby rozšířenou resuscitací. Přes veškerou snahu všech zúčastněných se nepodařilo mladého muže zachránit, podlehl na místě mnohačetným poraněním hlavy, páteře a hrudníku,“ popsala mluvčí.

Druhým zraněným bylo dítě předškolního věku, které cestovalo v osobním autě. „Malý pacient byl s lehkým poraněním hrudníku převezen do českobudějovické nemocnice,“ dodala mluvčí.

Okolnosti střetu vyšetřuje policie. Za poslední tři dny se jedná již o čtvrtou závažnou nehodu motocyklisty na jihu Čech.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3