Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nedokončená oprava mostu komplikuje život lidem v Táboře

Tábor – Oprava Švehlova mostu v Táboře, který vede dopravu přes Lužnici z Tábora do Bechyně, měla trvat nejdéle jeden rok. Doba rekonstrukce se ale nakonec pořádně protáhne.

Firma, která měla původně most dokončit, se totiž dostala do finančních problémů.

Stavební práce tak na mostu trvaly pouhé tři měsíce. Most je v majetku Jihočeského kraje, ten proto musel vypsat dvě nová výběrové řízení.

V prvním vybral kraj firmu, která most v současném stavu na zimu zakonzervovala a zřídila přes něj alespoň provizorní průchod pro chodce a cyklisty.

Byla odhalena střeva mostu, jsou nyní sejmuty pohledové konstrukce. Most je rozebraný na výztuž. První fáze je dokončena,“ popisuje starosta města Jiří Fišer.

V druhém výběrovém řízení nyní kraj vybírá zhotovitele na dokončení mostu.

Městští radní poslali kraji požadavky, které by alespoň částečně vyřešily a zmírnily omezení v dopravě. Pomoci chtě zejména lidem z částí Větrov a Horek.

S pomocí Jihočeského kraje jsme rozšířili linky MHD právě do této části. Je tam několik nově nasazených linek, chystá se i rekonstrukce cesty Údolní, která nahradí cestu přes most,“ vysvětluje místostarostka města Kateřina Bláhová.

Celkové náklady na opravu mostu zaplatí kraj a dosáhnou zhruba dvaatřiceti miliónů korun. Most by měl být dokončen během tohoto roku.

Švehlův most v Táboře. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3