Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nebezpečnou křižovatku ve Vimperku nahradil kruhový objezd

Vimperk – Nekonečné čekání v kolonách a vysoké nebezpečí nehod na přechodech pro chodce. Kvůli chybějícím semaforům a ostrůvkům pro přecházení se řadila spojnice ulic Sklářské a Nádražní ve Vimperku mezi nejnebezpečnější místa na jihočeských silnicích.

Křižovatku, která byla výpadovkou na Prachatice a České Budějovice, konečně nahradil kruhový objezd. Ten se nachází hned vedle nákupní zóny. Jeho výstavba začala zhruba na jaře loňského roku.

 „Je to společná akce Jihočeského kraje a města Vimperk. Byla to velice problémová křižovatka, která byla velmi dlouho poptávaná a řešení, které bylo navrženo, byl kruhový objezd,“ vysvětluje starostka Jaroslava Martanová.

Nový kruhový objezd má celkem pět výjezdů a čtyři přechody pro chodce.

Projekt zahrnoval také instalaci osvětlení a výstavbu nových chodníků napojených z Nádražní ulice do ulic Tovární a Nerudovy. Dále i přeložku vodovodu, inženýrských sítí, úpravu rozmístění lamp a veřejného osvětlení.

Pro výstavbu kruhového objezd bylo nutné přemostění místního potoka.

„Výstavba okružní křižovatky spočívala v tom, že byl odstraněn původní silniční most a koryto Pravětínského potoka bylo zatrubněno speciální konstrukcí, na které poté byla postavena celá stavba,“ říká Michal Janče z odboru investic městského úřadu.

Celkové náklady na stavbu nové okružní křižovatky dosáhly zhruba 40 miliónů korun. Z toho přibližně 13 miliónů uhradila radnice. Zbytek zaplatil kraj.

V současné chvíli je křižovatka před dokončením.

Aby byla rekonstrukce hotová, zbývá ještě dodělat druhá část Nádražní ulice. Ta by měla být hotová na jaře tohoto roku.

Kruhový objezd Vimperk. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3