Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Namol opilá žena na Máji ležela na chodníku s miminkem v náručí

České Budějovice – Namol opilá žena (39) z Prahy se třemi promile alkoholu v krvi a čtrnáctiměsíčním batoletem v náručí ležela ve středu 12. dubna večer na chodníku v ulici Milady Horákové na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Náhodní kolemjdoucí okamžitě přivolali strážníky.

Mluvčí městské policie Věra Školková zmínila, že když hlídka po 21. hodině dorazila na místo, našla na místě dva svědky, kteří procházeli okolo a slyšeli dětský pláč. Zatímco matka seděla bezvládně na chodníku, jeden z mužů jí raději sebral dítě a společně s druhým mužem se o něj postaral do příjezdu strážníků, zdravotníků a sociální pracovnice. Dítě naštěstí nebylo nijak zraněné.

„Pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu rozhodla o převozu dítěte na dětské oddělení nemocnice. Strážníci se mezitím postarali o matku dítěte a převezli ji k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici,“ popsala mluvčí Školková.

Úředníci magistrátu teď budou zjišťovat, zda se nezodpovědná matka dopustila jen přestupku, nebo přečinu ohrožování mravní výchovy mládeže. Za přestupek by jí hrozila pokuta, za uvedený trestný čin až dvouletý pobyt ve vězení.

Ilustrační snímek. Foto: sancedetem.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3