Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Náměstí se promění ve švestkový ráj

České Budějovice – Desítky řemeslníků, 125 stánků se zbožím, ukázky ručního tkaní, předení, výroby šperků či malování keramiky, dětská dílna, dobový kolotoč na kliku, ručně poháněné dřevěné ruské kolo, ale hlavně rozšířená nabídka švestkových specialit. To vše nabídnou třídenní švestkové trhy, které se uskuteční od čtvrtka 13. října do soboty 15. října na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Mluvčí magistrátu Jitka Welzlová zmínila, že v hlavním cateringovém stanu čekají na návštěvníky tradiční švestkové knedlíky, koláče a muffiny, teplé a studené nápoje, třeba švestky v červeném víně, pečené čaje či slivovice. V nabídce budou i klasické grilované speciality včetně zeleniny. Na své si přijdou i milovníci různých staročeských specialit včetně domácích marmelád a cukrovinek, trdelníků a valašských frgálů. „Chybět nebudou ani oblíbené stánky s praženou kávou, vínem, burčákem či medovinou, horkou čokoládou, karamelem, zabijačkovými i vegetariánskými specialitami, domácími uzeninami a sýry,“ řekla mluvčí.

Trhy budou doprovázet i čtyři hudební vystoupení. Ve čtvrtek od 15 do 17 hodin zahraje Šumavská Osmička, v pátek od 15 do 17 hodin se představí Blaťácká Pětka. V sobotu od 10 do 12 hodin zahrají Country Rebels C.B. a od 14 hodin představí svůj repertoár skupina Gama CB.

plum
Ilustrační snímek. Foto: www.receptyonline.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3