Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Naletěli podvodníkovi. Uvěřili báchorce, že zdědí 13,5 milionů dolarů

Strakonice – Těžko uvěřitelné báchorce o zdědění více než 13,5 milionu amerických dolarů po zemřelém bratranci z ciziny naletěli manželé středního věku ze Strakonicka. Vidina peněz jim zřejmě zatemnila mysl a než procitli, byli chudší o 442 tisíc korun.

Policejní mluvčí Jaromíra Nováková zmínila, že podvodník vydávající se za právníka údajně zemřelého příbuzného nebo sekretářku tohoto „právníka“ oslovil manžele prostřednictvím e-mailu. Dědicem měla být žena. Přestože si nebyla vědoma toho, že by nějakého bratrance v cizině měla, začali s manželem čile komunikovat.

„Za převody a další úkony dědického řízení neznámý pisatel požadoval platby. A protože manželé neměli dostatek vlastních finančních prostředků na vyřízení údajného dědického řízení, postupně od nich pachatel pod příslibem vyřízení dědictví a vyřízení půjčky vylákal uvedenou částku. Až poté si manželé uvědomili, že se stali terčem podvodníků,“ řekla mluvčí.

Policisté po pisateli pátrají, jestli se ale manželé někdy dočkají vrácení peněz, je přinejmenším nejisté.

„Varujeme občany, aby na podobné zprávy nereagovali, případně si informace předem důkladně ověřili,“ doporučila mluvčí.

Ilustrační snímek. Foto: investujeme.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3