Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Náledí? No problem… 15 řidičů vyjelo na letních pneumatikách

Jižní Čechy – Varování před ledovkou a namrzlými silnicemi zřejmě nebere v potaz 15 řidičů, které v minulých dnech načapali jihočeští policisté při jízdě na letních pneumatikách. Stalo se tak při celorepublikové bezpečnostní akci, která se zaměřovala právě na používání zimních pneumatik.

Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že do opatření se zapojilo 160 strážců zákona z řad pořádkové a dopravní policie. Ti během týdne zastavili a zkontrolovali více než 1200 aut. Odhalili 275 přestupků. Většinu vyřešili na místě uložením blokové pokuty , 23 závažnějších prohřešků odeslali do správního řízení místně příslušných obcí s rozšířenou působností.

„Nejčastějším proviněním bylo klasicky porušení nejvyšší povolené rychlosti v jízdě, to bylo v 33 případech. Sedm řidičů před jízdou požilo alkohol či návykovou látku, dalších 45 řidičů a spolucestujících se před jízdou nepřipoutalo, u 41 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav,“ doplnil Milan Bajcura.

Ilustrační snímek. Foto: policie.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3