Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nákupy na síti. Muži kladou důraz na značky, ženy na ceny

Jižní Čechy – Nakupování z pohodlí domova je stále oblíbenější, a to hlavně v období Vánoc. Stačí pár kliknutí na klávesnici, a zboží je téměř obratem odesláno přímo k vašim dveřím.

Pětadvacetiletá Romana Kubíková patří mezi ty, kteří internetový nákup upřednostňují. A to především o Vánocích, kdy bývají obchodní centra lidmi přeplněná k prasknutí.

„Nakupuji hlavně přes internet, nemám ráda dlouhé fronty v obchodním centech, je to pro mě daleko pohodlnější a také levnější,“ vysvětluje.

Podle statistického úřadu na tom české eshopy nejsou s rychlostí přepravy vůbec špatně. Až 60 procent z nich doručí zboží zpravidla již do druhého dne.

 I přesto, že se internetové obchody těší stále větší oblibě, obchodní centra úbytek zákazníků nepociťují.

„Přestože internetové prodeje zaujímají velikou část trhu, tak je pořád hodně zákazníků, kteří si chtějí zboží prohlédnout, ozkoušet a osahat, a nám jdou tržby stále nahoru,“ potvrzuje Marie Kurzová, ředitelka jednoho z českobudějovických obchodních center.

I nakupování přes internet má ale svá rizika, a může dojít ke klamavému jednání ze strany eshopů. Ty totiž podle expertů ne vždy věnují pozornost právní oblasti.

„Při kontrolách zaměřených na výrobu a prodej výrobku přes internet se zaměřujeme na plnění povinností daných zákonem o ochraně spotřebitele. Především se to týká i náležitostí webových stránek,“  říká Martina Střihavková, ředitelka odboru kontroly České obchodní inspekce pro Jihočeský kraj a Vysočinu. 

Podle informací statistického úřadu za rok 2015 byl nákup na internetu stejně oblíbený mezi muži i ženami. Zatímco muži kladou důraz na značku a parametry, pro ženy bývá častější výběr dárků podle ceny a vzhledu. Naopak slevy příliš neřeší lidé mladší 25 let, ti se prý řídí hlavně recenzí o daném produktu. 

Ilustrační snímek. Foto: evropskyspotrebitel.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3