Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nákladnímu autu explodovaly nádrže. Škoda za milion korun

Stará Pohůrka – Na milion korun vyčíslili hasiči škodu po požáru nákladního auta, které hořelo v úterý 30. května před polednem ve Staré Pohůrce na Českobudějovicku.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že při příjezdu jednotek z centrální stanice na Pražské třídě a Suchého Vrbného byla kabina kamiónu celá v plamenech, podle slov velitele zásahu byly již také vybouchnuté nádrže.

„Hasiči rychlým zásahem třemi vysokotlakými proudy dostali požár během několika minut pod kontrolu. Dohašení pak trvalo také už jen řádově pouhé minuty. Na závěr zásahu hasiči vyčistili ze silnice přibližně pět litrů motorového oleje,“ popsala mluvčí.

Po ukončení zásahu se na místo dostavili policisté a vyšetřovatel hasičů. Přesné příčiny požáru zatím nezjistili, jako nejpravděpodobnější se jeví technická závada.

Požár auta ve Staré Pohůrce. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3