Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Nafta na jihu Čech za poslední týden zdražila, benzín je levnější

České Budějovice (ČTK) – Nafta v Jihočeském kraji za poslední týden zdražila o osm haléřů. Momentálně je její průměrná cena v regionu 28,92 koruny za litr. Naproti tomu Natural 95 ve stejném období zlevnil o pět haléřů na 29,87 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Natural 95 zlevnil ve čtyřech ze sedmi okresů. Výjimkou je pouze Písecko, Prachaticko a Táborsko, kde cena za poslední týden rostla. Nejvýrazněji to bylo na Písecku, kde Natural 95 zdražil o 19 haléřů.

V případě nafty cena stoupla téměř ve všech okresech. Pouze na Prachaticku nafta zlevnila, ovšem pokles byl za týden pouze o jeden haléř.

Nejvýhodnější ceny za Natural 95 nabízejí čerpací stanice na Jindřichohradecku, kde v průměru stojí 29,55 koruny. V případě nafty se pak vyplatí tankovat na Písecku, kde její průměrná cena činí 28,65 koruny. Nejvíce za Natural 95 i naftu naopak zaplatí lidé na Českokrumlovsku. Obě pohonné hmoty tam stojí více, než je celostátní průměr.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3