Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na zápisy do prvních tříd základních škol si děti počkají až do dubna

České Budějovice – Zápisy do prvních tříd základních škol byly loni touto dobou už v plném proudu. Letos budou muset budoucí školáci čekat až do dubna.

Pokud máte doma dítko, které se nemůže dočkat, až půjde k zápisu do školy, můžete mu konečně sdělit termín, kdy to bude. V krajském městě letos připadají zápisy na 6. a 7. dubna.

„Termíny jsou letos posunuté, protože je to dáno zákonem. Není to tak, že bychom si to vymysleli v Budějovicích. Je to věc centrálního charakteru,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

Z posunutých termínů zápisů do prvních tříd ale nebudou mít radost pedagogicko-psychologické poradny. Těm se totiž výrazně zkrátí  čas na posouzení všech žádostí o odklad.
Proto už teď některé učitelky v mateřských školkách upozorňují rodiče dětí, které ještě nejsou na školu připravené, aby s nimi potřebná vyšetření podstoupili co nejdříve.

„U zápisu jsou krom oficiálního zápisu připraveny pro děti hry, aby z toho měly přece jen nějaký zážitek,“ říká Miroslav Poláček, ředitel jedné z českobudějovických základních škol.

A co když k zápisu přijde dítě bez potřebného posudku?

I na tyto děti legislativa myslí. Postup je takový, že ředitel školy řízení pozastaví až do doby, než rodiče dodají potřebné doklady,“ dodává náměstek Podhola.

Pokud tedy máte pocit, že vaše dítě ještě není na školu připravené, bude přeci jen lepší nečekat až na poslední chvíli, a navštívit s ním některou z pedagogicko-psychologických poraden už teď.

Všem ostatním budoucím prvňáčkům přejeme, ať se od zápisu vrátí s dobrým pocitem a s ním pak i nastupují v září do poprvé do školy.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3