Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na vytvoření šesti obřích soch v Písku spotřebují 60 tun písku

Písek – Celkem šest třímetrových soch z písku budou moci brzy obdivovat lidé v Písku. Výstava se ve městě koná už po jedenácté, každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tématem letošního ročníku je oslava 50 let Rumcajse, pohádkové postavičky z dílny malíře Radka Pilaře. Autory budou akademičtí sochaři Jiří Kašpar a Josef Faltus. Na výrobu soch spotřebují kolem 60 tun písku.
Edita Kučerová z odboru školství a kultury písecké radnice zmínila, že kromě náplavky řeky Otavy bude jedna socha zdobit také promenádu na opačném břehu před městskou elektrárnou.
„Předpokládáme, že v případně příznivých okolností zůstanou pískové sochy stát opět po dobu několika měsíců – v posledních letech bývaly k vidění až do listopadu. Pro letní turistickou sezónu budou sochy navíc tematicky doplněny venkovní výstavou v Čechově ulici na téma Mládí Radka Pilaře v Písku,“ řekla Edita Kučerová.
Vernisáž soch se uskuteční v pátek 12. května 2017 od 11.30 hodin na náplavce řeky Otavy u Kamenného mostu.
Archivní snímek. Foto: cipiskoviste.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3