Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na výstavu Hobby se vrací i soutěž Voříšek roku

České Budějovice 3. května (ČTK) – Více než tři sta vystavovatelů se představí na letošním ročníku tradiční českobudějovické přehlídky Hobby. Pětidenní akce začíná 9. května. Výstava je zaměřena především na zahradnictví, stavitelství a další aktivity s tím spojené. Pořadatelé připravili pro návštěvníky několik novinek. Novinářům to dnes řekli zástupci společnosti Výstaviště, v jejímž areálu se Hobby koná.

„Nově jsme připravili například dětskou zónu s dětským programem, kde se mohou návštěvníci těšit na řadu akcí,“ uvedla projektová manažerka výstavy Eva Jílková.

Návštěvníci Hobby se po letech mohou těšit i na jednu obnovenou akci. Do programu se vrací soutěž o nejhezčího a nejšikovnějšího psa Voříšek roku. „Do roku 2012 to běželo asi 15 let, pak se to z nějakého důvodu stoplo a letos jsme to chtěli obnovit, protože každý rok nám chodily na toto téma dotazy,“ uvedla Jílková. Soutěže Voříšek roku, která se uskuteční v neděli dopoledne, se může účastnit jakýkoli pes bez průkazu původu.

Výstavu Hobby každoročně navštíví 40.000 lidí. Od středy do soboty je vždy otevřeno od 8:30 do 18:30, v neděli program končí o hodinu dříve.

rek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3