Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na třeboňském hřbitově pokácí desítky stromů. Nahradí je nové

Třeboň – Kácení desítek stromů a keřů na hřbitově sv. Alžběty plánuje třeboňská radnice. První etapa revitalizace hřbitova odstartuje už příští středu 1. března. Její součástí bude poražení 35 stromů, 17 solitérních keřů a 18 skupin keřů, ořezy 16 dřevin a nová výsadba 54 stromů, 615 keřů ve skupinkách a 10 solitérních keřů.

Cílem projektu je obnovit funkční stav této veřejné zeleně, a tím zlepšit kvalitu prostředí v zastavěné části území města

Druhá etapa revitalizace se pak uskuteční za tři roky. Na podzim 2020 dojde na hřbitově k pokácení 12 stromů, čtyř solitérních keřů a pěti skupin keřů. Nahradí je 23 solitérních stromů a 415 keřů ve skupinách.

„Obnovou zeleně v této lokalitě se zvýší druhová pestrost, přičemž budou více zastoupeny druhy s delší životností vhodné pro řešenou lokalitu a pro dané ekologické podmínky,“ vysvětlila mluvčí radnice Jitka Bednářová.

Revitalizace hřbitova patří v Třeboni mezi významné akce letošního roku. Město vyjde na více než 1,3 milionu korun.

„Podrobná inventarizace dřevin ukázala, že zeleň na hřbitově je ve špatném stavu. Mnoho dřevin je již přestárlých, s nízkou vitalitou, mnohdy napadených škůdci, hnilobou, s poškozenými větvemi, rizikovým větvením či zhoršenou stabilitou. Za nedostatečnou je také považována druhová skladba dřevin,“ dodala mluvčí Bednářová.

Třeboňský hřbitov. Foto: cs.wikipedia.org

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3