Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na svátky a Nový rok budou obchody zavřené

Jižní Čechy – Dlouhá léta byli Češi zvyklí nakoupit si v případě potřeby i o svátcích. Teď je to ale jinak. Jak budou obchody otevřené o Vánocích a na Silvestra?

Obchody, které jsou větší než 200 metrů čtverečních, budou muset podle nového zákona zavřít už na Štědrý den v poledne. Znovu si pak zákazníci mohou přijít nakoupit až po svátcích, tedy v úterý 27. prosince.

„My máme do 23. prosince prodlouženou pracovní dobu do 21. hodin. 24. prosince máme otevřeno do 12 hodin. 25. a 26. prosince bude zavřeno,“ říká Marie Kurzová, manažerka jednoho z budějovických nákupních center.

Na Silvestra si mohou lidé nakoupit do 15 hodin, zavřeno pak bude v těchto obchodech i na Nový rok.

Zákazníci s uzavřením obchodů o svátcích většinou problém nemají.

„Celkem máme reakce, že to takto je v pořádku, zatím jsme se nepotkali se žádnou zápornou reakcí,“ popisuje Marie Kurzová.

Poprvé bylo na svátky zavřeno 28. října. Někteří zaměstnanci jsou rádi, že si užijí s rodinou chvíle volna, další ale poukazují na to, že si za služby o svátcích rádi přivydělali.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3