Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na šumavských silnicích leží uježděná vrstva sněhu

České Budějovice 30. ledna (ČTK) – Silnice v jižních Čechách jsou sjízdné bez problémů, ve vyšších polohách na Šumavě leží na vozovkách uježděná vrstva sněhu krytá inertním posypem. ČTK to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Tomáš Musil. Nejvyšší teploty v kraji budou dnes od čtyř do sedmi stupňů.

„V kraji vůbec žádný problém nemáme. Bylo mezi dvěma a osmi stupni, na Prachaticku jsou dešťové srážky, sjízdnost je bez problémů, viditelnost normální, kde prší, je trochu snížená. Vyšší polohy v prachatickém okrese, na Šumavě, tam je sjízdnost horší, kde je uježděná vrstva sněhu, je posypaná inertem,“ řekl Musil.

Podle předpovědi meteorologů bude dnes v jižních Čechách polojasno, zpočátku ještě ojediněle přeháňky, nad 800 metrů sněhové. Nejvyšší denní teploty na jihu Čech se budou pohybovat od čtyř do sedmi stupňů, na horách v 1000 metrech kolem jednoho stupně nad nulou.

vkc gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3