Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na šumavských silnicích je zledovatělý sníh

České Budějovice 20. prosince (ČTK) – Na šumavských silnicích je dnes ráno zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Provoz na silnici I/39 na Prachaticku komplikuje nehoda kamionu, zavřená je silnice u obce Slapsko na Táborsku. ČTK to dnes řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová.

Silničáři pracovali celou noc nepřetržitě, vozovky uklízí přibližně 150 sypačů. Ve vyšších polohách zejména na Šumavě je zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, ostatní cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnici I/39 na Prachaticku mezi Volary a Želnavou je vzpříčený kamion.

„Řídí to tam policie, tam projede osobní auto a autobusy, ale kamiony neprojedou. Na Táborsku, u obce Slapsko blízko Mladé Vožice, sjel kamion ze silnice do plotu, tam se čeká na vyprošťovací vůz a je to tam uzavřené úplně,“ řekla dispečerka.

V jižních Čechách bude dnes oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, místy mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia, na horách v tisíci metrech kolem minus pěti.

„V noci byla asi nejnižší teplota na Plechém minus 5,5 stupně, na Březníku minus pět, Horská Kvilda měla minus 3,4 stupně. Teploty se pohybovaly mezi nulou až minus čtyřmi stupni,“ řekla ČTK Svatava Křivancová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

vkc dvd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3