Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Strakonicku se srazil vlak s traktorem, provoz je zastaven

Střelské Hoštice (Strakonicko) 8. února (ČTK) – Na přejezdu ve Střelských Hošticích na Strakonicku se dnes ráno na trati České Budějovice – Plzeň srazil rychlík s traktorem. Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na trati bude zhruba na dvě hodiny zastaven. ČTK to dnes řekli jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura a mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Cestující z vlaku převeze autobus do Strakonic, odkud mohou pokračovat do Budějovic jiným vlakem. Dopravu v úseku Katovice – Plzeň zajistí autobus, v úseku Horažďovice předměstí – Plzeň to bude osobní vlak.

Nehoda se stala po 7:00 na přejezdu. „Je tam střet rychlíku a není tam žádné zranění, jak strojvedoucí, tak řidič traktoru vystoupili a už to tam nějak řeší. Traktor tam pravděpodobně nedobrzdil na sněhu a vjel na trať, když tudy projížděl rychlík,“ řekl Bajcura. Na místě zasahují hasiči.

Provoz na trati bude zastaven hodinu až dvě. Mluvčí SŽDC zatím neví, kdy skončí vyšetřování nehody. „Ještě nevím následky, jestli nedošlo k částečnému vykolejení,“ řekla Šubová.

vkc sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3