Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na služebně městské policie v Budějovicích se zastřelil 69letý muž

České Budějovice – Senior v Českých Budějovicích spáchal ve čtvrtek 7. září po osmé hodině ranní sebevraždu na služebně městské policie v ulici J. Haška. Po příchodu vytáhl 69letý muž svou legálně drženou pistoli a před zraky strážníků se střelil do hlavy. Zemřel na místě ještě před příjezdem záchranné služby.

„Ke zranění strážníků naštěstí nedošlo,“ řekl mluvčí městské policie David Štýfal.

Okolnosti tragédie vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté. Podle prvotních poznatků neměl muž na strážníky žádnou osobní vazbu. Navíc se zastřelil hned po příchodu na služebnu, a strážníci se tak ani nedozvěděli, co s nimi chtěl řešit.

„Strážnice, která byla jednání muže na služebně přítomna, neutrpěla žádné zranění a ihned se o ní postarali kolegové, neboť na tyto situace nemůže být nikdo dost psychicky připraven. Byla ji poskytnuta krizová intervence,“ dodal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ilustrační snímek. Foto: esako.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3