Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na sjezdovkách na jihu Čech leží nová vrstva sněhu

České Budějovice 18. ledna (ČTK) – Nová vrstva sněhu leží na sjezdovkách velkých jihočeských lyžařských areálů. Jejich provozovatelé navíc mohou díky poklesu teplot už několik dní opět vyrábět umělý sníh a napadl i přírodní. Skiareál Lipno připravuje na víkend akci, kdy návštěvníky bude na svazích vítat velbloud. Vyplývá to z informací ČTK.

„Velbloud a lama na sněhu se stali lipenskou tradicí. Tuhle dvojici jen tak v zimě nepotkáte, a tak je to pro děti každý rok velký zážitek,“ uvedl mluvčí areálu Vojen Smíšek. Velbloud s lamou se nejprve v sobotu dopoledne představí u Stezky korunami stromů, odpoledne se pak přesunou do lyžařského areálu.

„Podmínky pro lyžování jsou zde opět výborné. Od minulého víkendu se drží teploty pod nulou, a tak jsme mohli zapnout děla a pokrýt sjezdovky novou vrstvou sněhu. Pomohla nám i příroda, když na Lipně napadlo kolem 15 centimetrů čerstvého prašanu a v polovině týdne jsme protáhli běžecké stopy,“ řekl ředitel areálu Petr Dušek.

Běžkaři mohou také vyrazit do okolí Zadova. Provozovatelé místního areálu upravili 20 kilometrů stop. Sjezdového lyžování si pak mohou užít návštěvníci na Kobyle nebo na Nových Hutích.

V areálu Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy napadlo za poslední tři dny přibližně půl metru sněhu. „Otevřeny jsou všechny sjezdovky o délce 21 kilometrů. Dále jsou na okrajích rodinných sjezdovek upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami,“ uvedl za areál Martin Řezáč.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3