Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na silnicích na Prachaticku je slabá vrstva ujetého sněhu

České Budějovice 13. listopadu (ČTK) – Slabá vrstva ujetého sněhu leží dnes ráno ve vyšších polohách na silnicích na Prachaticku. Jihočeští silničáři zde vyjeli i na silnice nižších tříd, zasahovali také na úseku dálnice D3 z Veselí nad Lužnicí směrem na Prahu. Ve vyšších polohách jsou jihočeské silnice sjízdné se zvýšenou opatrností, místy mohou namrzat. ČTK to řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Pavla Pulcová.

Jen se zvýšenou opatrností je sjízdných zhruba 40 procent silnic v okresech Český Krumlov, Jindřichův Hradec a Prachatice. O plošném náledí silničáři hlášení nemají.

Dva sypače vyjely na silnici z Vimperka na Kvildu a Borová Lada. „Ve vyšších polohách na Prachaticku je to trochu horší, pak jsme ještě měli výjezd na dálnici D3 z Veselí nad Lužnicí na hranici kraje. Technika je na Prachaticku venku, udržují i silnice nižších tříd. Silnice jsou v nižších polohách mokré, ve vyšších polohách je slabá vrstva ujetého sněhu,“ řekla dispečerka.

Podle předpovědi meteorologů bude dnes v jižních Čechách převážně velká oblačnost, na většině území sněhové přeháňky, v nejnižších polohách smíšené. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od dvou do pěti stupňů Celsia, na horách v tisíci metrech kolem jednoho stupně pod nulou.

vkc dvd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3