Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na sídlišti v Písku pokácí suché borovice. Podle radnice je situace vážná

Písek – Na sídlišti Na Pakšovce v Písku usychají stromy. Kvůli napadení podkorním hmyzem a extrémnímu suchu v hloubce kořenového systému odumřelo hned několik borovic a radnice je proto nechá pokácet.

„Situace je vážná a vyžaduje rychlé a rázné řešení,“ říká Miloslav Šatra z odboru životního prostředí písecké radnice.

Proschlé stromy se objevily také na cestě vedoucí od hráze rybníku Beran k zahrádkářské kolonii Vohybal. Zhruba týden tam proto bude omezená doprava a lidé mají v tomto úseku dbát zvýšené opatrnosti.

„Od 28. srpna zde bude objednaná firma provádět zdravotní údržbu dubů spočívající v prořezávce suchých větví, které ohrožují lidi pohybující se po této frekventované výletní trase Píseckých hor,“ doplňuje Šatra.

Radnice v této souvislosti zároveň vyzývá obyvatele města, aby hlásili jakékoliv podezření na napadení stromů škůdci. Ať už se jedná o závrty v kůře a její odlupování, požerky, prosychání a podobně.

„Děkujeme za pomoc v boji proti škůdcům stromů,“ dodává Miloslav Šatra.

Ilustrační snímek. Foto: vimecoslesem.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3