Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na příměstském táboře v Temelíně učí děti i odstavovat reaktor

Temelín – Mají k dispozici rozsáhlé zázemí s 3D kinem nebo studovnami a na rozdíl od svých vrstevníků se naučí odstavit i jaderný reaktor. Alespoň na simulátoru, pokud tedy dosáhnou na červené tlačítko. Netradiční příměstský tábor pořádá pro děti svých zaměstnanců Jaderná elektrárna Temelín.

„Chceme ukázat dětem prostředí, ve kterém pracují jejich blízcí. Hlavním důvodem příměstského tábora je ale pomoc rodičům, kteří pracují na důležité odstávce,“ vysvětluje ředitel Divize jaderná energetika Bohdan Zronek.

Tomu právě odpovídá režim příměstského tábora. Na rozdíl od těch běžných přivádějí rodiče děti na základnu v zámku na okraji areálu už před půl sedmou ráno, tak aby bez problémů stíhali směny. Navíc se cestou nikde nezdržují. Význam to má hlavně pro rodiny, ve kterých jsou oba rodiče zaměstnanci elektrárny.

„Řada lidí si nemůže vzít dovolenou a ne všichni rodiče mají někoho, kdo se o děti může starat. Proto si sami zaměstnanci toto řešení navrhli,“ vysvětluje za odbory energetické společnosti Vladimír Hronek.

Výhodou Temelína je mimo jiné rozsáhlý návštěvnický areál s renesančním zámkem a přiléhajícím parkem. V okolí navíc mají řadu památek, atrakcí, nebo koupališť.

Příměstský tábor v Temelíně. Foto: Petr Šuleř

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3