Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na Prachaticku spadlo letadlo, pilot nehodu nepřežil

Dub /AKTUALIZOVÁNO/ – Tragická nehoda letadla se stala v sobotu 1. dubna krátce po 14. hodině u Dubu na Prachaticku. Pilot (64) z Prachaticka zahynul. Přesné příčiny nehody zjišťují experti z Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod.

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že ultralight hornoplošník odstartoval z letiště ve Strunkovicích nad Blanicí a podle svědků měl u obce Dub problémy ve vzduchu. Pravděpodobně se mu ulomilo křídlo a stroj se zřítil.

„Místní občané běželi pomoci na místo havárie, bohužel nalezli pouze ohořelé trosky. Pilot zahynul,“ řekl Jiří Matzner.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů doplnila, že na místě zasahovali profesionální hasiči z Prachatic a dobrovolnické jednotky ze Strunkovic nad Blanicí, Dubu a Javornice. „Jednalo se o malý ultralight, uvnitř potvrzena jedna osoba. Hasiči zlikvidovali požár, nehoda je v šetření Úřadu pro zjišťování příčin leteckých nehod,“ dodala Vendula Matějů.

Nehoda letadla u obce Dub. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3