Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na poli u Kaplice shořel balíkovací stroj. Škoda je 1,5 milionu korun

Žďár – Na 1,5 milionu korun vyčíslili hasiči škodu po pondělním požáru balíkovacího stroje na poli nedaleko Žďáru u Kaplice. Na místě zasahovali profesionálové z Kaplice a dobrovolníci z Kaplice – Hubenova a Velešína.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že při příjezdu jednotek ničil požár nejen lis, ale také čtyři balíky slámy.

„Zasahující hasiči požár dostali pod kontrolu hned po několika minutách, kompletní uhašení lisu, balíků i části strniště pak jednotkám zabralo další přibližně hodinu,“ popsala mluvčí s tím, že díky rychlému zásahu se hasičům podařilo ochránit před požárem nedaleký les a neposečené vzrostlé obilí v hodnotě 200 tisíc korun.

Za příčinu požáru označili vyšetřovatelé technickou závadu, konkrétně zadřené kuličkové ložisko na lisovacím zařízení.

Hasiči v té souvislosti upozorňují, že zemědělci by měli před žněmi zkontrolovat techniku, a to včetně elektroinstalace a palivové soustavy. Zároveň by měli promazat třecí plochy, kde může dojít k nadměrnému zahřívání a následně i k požáru.

„Stroje by měly být opatřeny lapači jisker a určitě také funkčními přenosnými hasicími přístroji. Stačí drobná závada, malá jiskra a vyschlé plodiny začnou snadno hořet,“ dodala Vendula Matějů.

 

Požár na Kaplicku. Foto: HZS JčK

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3