Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na pivním festivalu se představí 220 pivovarů z celého světa

České Budějovice – Sedmadvacátý ročník mezinárodního pivního festivalu míří letos už po druhé do Českých Budějovic. Na Výstavišti se představí na 220 pivovarů z různých koutů světa.

Pivní festival odstartuje ve čtvrtek 16. února a potrvá celé tři dny. V souboji o titul Mezinárodní pivní pečeť se utkají vítězové celkem třiceti kategorií.

„Zhruba tisíc výrobků bude podle své kvality rozděleno do kategorií a soutěž proběhne anonymně za přísného dohledu certifikačních firem,“ říká ředitel festivalu Alois Srb.

V pavilonu T1 se bude prezentovat více než 50 pivovarů. Každý bude vytáčet několik druhů piv. Návštěvníci je budou moci ochutnávat ze speciálních decilitrových pohárků.

Festival pochopitelně nabídne i bohatý doprovodný program.

„V pátek se představí místní poprocková kapela Rozkrock a páteční večer bude následně věnován pražské kapele v čele se zpěvačkou Anetou Galisovou. Sobota bude ve znamení rocku. Večer zahájí Martina Pártlová s kapelou a Kabát Revival,“ popisuje Michaela Kubaštová z Výstaviště České Budějovice.

Mezinárodní pivní festival, který se v minulosti konal v Táboře, patří podle organizátorů ke třem největším akcím podobného druhu na světě. Na českobudějovickém Výstavišti se letos představuje podruhé. V loňském roce ho navštívilo několik tisíc lidí. Samotná soutěž o Mezinárodní pivní pečeť se uskuteční v pavilonu R2.

Slavnostní vyhlášení výsledků se pak uskuteční v sobotu 18. února.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3