Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na některých jihočeských silnicích je ujetý zledovatělý sníh

České Budějovice 15. ledna (ČTK) – Silnice v jižních Čechách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých leží vrstva ujetého zledovatělého sněhu krytá posypem. ČTK to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jiří Novotný. V kraji bude dnes od minus dvou do plus jednoho stupně.

Během neděle byla v terénu většina ze 186 sypačů, jež silničáři mají. „Všude zvýšená opatrnost. V této chvíli jsou sjízdné všechny, silnice I. tříd jsou suché nebo maximálně vlhké po včerejším chemickém ošetření. Silnice II. a III. tříd to samé kromě inertních úseků, zvláště ve vyšších polohách, to znamená Šumava, Trhovosvinensko, Nová Bystřice a okolí, kde je vrstva ujetého, zledovatělého sněhu, krytá posypem,“ řekl dispečer.

V kraji bude dnes podle předpovědi zpočátku většinou zataženo, ojediněle slabé sněžení, ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus dvou do plus jednoho stupně, na horách v 1000 metrech bude kolem minus tří stupňů. Přes noc bylo největší chladno na Šumavě.

„Na vrcholcích Šumavy, Plechý, Velký Javor minus osm stupňů, protože je tam zataženo. Inverzní kotliny nejsou dnes nějak extrémní, je to všude docela vyrovnané, teď od minus dvou do minus šesti,“ řekl ČTK František Vavruška z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

vkc abz

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3