Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Na náměstí do Budějovic se vrací kluziště pro veřejné bruslení

České Budějovice (ČTK) – Po osmi letech se vrátí na českobudějovické náměstí v období vánočních svátků kluziště pro veřejnost. Atrakce se stane součástí Budějovického adventu. Ten potrvá 43 dní a nabídne tři stovky kulturních nebo společenských akcí. Novinářům to dnes řekli zástupci českobudějovického magistrátu a pořádající organizace.

„Dostali jsme příslib od společnosti ČEZ, že by se podílela na spolufinancování provozu kluziště. Proto rada města většinově rozhodla, že by se kluziště melo objevit v letošním roce jako součást adventních trhů,“ řekl náměstek primátora Jaromír Talíř (KDU-ČSL).

Ledová plocha o rozměrech 15 krát 20 metrů zahájí provoz 27. listopadu. Vstup na ni bude zdarma. Talíř zatím nedokáže odhadnout, jaké budou náklady na měsíční údržbu kluziště. „Město České Budějovice se na tom podílí částkou zhruba 1,3 milionu korun. Celkové náklady budeme znát až po vyhodnocení akce, protože podstatnou část tam bude hrát elektrická energie k namrazení plochy a její spotřeba bude záležet na tom, jaké bude počasí,“ řekl.

Už dnes instalovali řemeslníci na českobudějovickém náměstí vánoční strom. Jeho slavnostní rozsvícení, které obstará primátor Jiří Svoboda (ANO), se uskuteční v sobotu 26. listopadu. Oblíbenou akcí je i přílet anděla na náměstí. Letos přiletí v pondělí 5. prosince v podvečer.

Kromě toho Budějovický advent nabídne stánky s řemeslnými výrobky a pochoutkami. Na náměstí Přemysla Otakara II. v následujících dnech vystoupí například zpěváci Ivan Hlas a Jaroslav Hutka nebo skupina Nezmaři.

Ilustrační snímek. Foto: Kalendarakci.atlasceska.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3